>
NAJBLIŻSZY MARATON ZA: 

CrossRun to cykl 6 biegów terenowych organizowany przez Świętokrzyskie Stowarzyszenie Kolarstwa Górskiego „MTBCross” na terenie województwa świętokrzyskiego. I Świętokrzyski CrossRun zagościł w Daleszycach, Kielcach, Pińczowie, Zagnańsku, Łącznej i z finałową edycjąwMasłowie/Ciekotach. Na każdym z biegów zawodnicy walczyli o punkty do klasyfikacji generalnej indywidualnej i zespołowej. Łącznie biegacze pokonali na dwóch dystansach-Dyszka i Półmaraton 192 km i 3760m przewyższeń. Trudność tras bywała różna- od łatwych, na których zawodnicy powoli się rozkręcali-Daleszyce, Kielce, Zagnańsk po trudniejsze w Pińczowie, Łącznej. Zwieńczeniem trudów był finał w Ciekotach, gdzie trasa była naprawdę godna finału. Trudność i długość tras dopasowana do możliwości startujących spełniła ich oczekiwania, dała dużo frajdy, pokazała wspaniałe zakątki naszych terenów. Z pogodą bywało różnie. W Daleszycach biegaliśmy w zimnie, padał deszcz ze śniegiem, biegaliśmy w tropikalnych upałach w Pińczowie, Zagnańsku i Łącznej by na finale trafić w,,10,,pogodową –lekki chłodek, słońce za chmurami. Radostowa, Ameliówka, Klonówka, Wymyślona to góry,  które stały się miejscem rywalizacji finałowej. Każdy kto ten bieg ukończył jest zwycięzcą- bez względu na czas i wynik w klasyfikacji.
Najlepsi biegacze i drużyny etapu, oraz najlepsi zawodnicy i drużyny całego cyklu podczas uroczystej dekoracji zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami , dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Było bardzo miło, niejednemu zakręciła się łza w oku. Smutek, że to już koniec, przeganiały myśli, że przecież spotkamy się jeszcze gdzieś na trasach, a już na pewno w przyszłym sezonie w 2016 roku.
Jako Organizator dziękujemy wszystkim uczestnikom-tym co byli choć jeden raz z nami i tym co byli na każdym biegu. To dzięki Wam zamysł CrossRun się urzeczywistnił .Dlatego też WIELKIE DZIĘKI i do zobaczenia w przyszłym sezonie.
Najlepsi z najlepszych I Świętokrzyskiego CrossRun 2015:
DYSZKA: K2
Kotarzewska Mariola, Jończyk Wioleta, Tyszewicz-Obara Anna;
K3Turak Joanna, Nawot Barbara, Mazur Agnieszka;
M2Rak Mateusz, Sztandera Piotr, Wójcik Krzysztof;
M3Dulemba Zbigniew, Kocieliński Tomasz, Dalka Paweł;
M4Chmiel Piotr, Adamczyk Krzysztof;
M5Majewski Jan, Sewerzyński Mieczysław, Iwan Czesław;
PÓŁMARATON: K2-Nawrot Agnieszka;
K3Pałacha Ania, Wierzbicka Beata;


M2Olszewski Michał, Bałchanowski Piotr;
M3Kraska Arkadiusz, Stępień Tomasz, Gromada Piotr;
M4Prószyński Romuald, Bastrzyk Tomasz, Wojciechowski Jarosław;
M5Brodacki Waldemar, Zatorski Andrzej;
Najlepsze Drużyny 2015r:
TSA Sandomierz ,Puławianin Puławy, Biegam,żeby Bartek mógł biegać;

MTBCROSS_LOGO_przez

Start Morawica!

Biuro Zawodów w Morawicy czynne będzie w Urzędzie Miasta i Gminy Morawica ul.Spacerowa 7 26-060 Morawica. W sobotę 11-05-2019 r czynne będzie od godz.16.00 do 19.00; w dniu . . .czytaj dalej