>
NAJBLIŻSZY MARATON ZA: 

Świętokrzyski przekładaniec MTB. Tak obrazowo można opisać trasę maratonu, której doskonały smak poczujemy już na najbliższej odsłonie cyklu MtbCrossMaraton w Łącznej. Zielony, głęboki oddech nieprzebytych świętokrzyskich lasów, tchnie w nas historię niezwykłych miejsc, a stare drzewa gęstej puszczy, od lat cicho szumią o legendach świętokrzyskich. Zapierający dech w piersiach zapach łąkowych ziół na Górze Jamno, na którą wdrapiesz się ostatkiem sił, w magiczny sposób koi i uspokaja. Widok ze szczytu wyostrza wszystkie zmysły i każe choć na moment zredukować bieg na korbie, aby zachwycić się tęczą barw świętokrzyskiej, polnej szachownicy i spojrzeć na lasy skrywające jeszcze tajemnicę ścieżek, w które wgryzie się za chwilę wyrazisty bieżnik naszych opon. Tym razem napotkamy diabelskie kamienie i skały porzucone przez czarty, które okazały się zbyt ciężkie, aby donieść je na Łysą Górę. To właśnie tam będziemy musieli wykazać się kunsztem techniki zjazdowej, by czyhające za głazami złośliwe biesy nie rzuciły nas w zupełnie inne zakamarki świętokrzyskiej puszczy.
Atrakcyjność lokalizacji, oraz interwałowy charakter trasy sprawiają, iż jest to jeden z najciekawszych wyścigów. Mówi się, że gdy raz tu przyjedziesz, mała cząstka Ciebie zostanie na tej ziemi, której urokom nie oparł się sam diabeł.

Koniec sezonu…

To już jest koniec- nie ma już nic…… tak mówią słowa znanej piosenki. Ostatni start Metrobikes.pl-MTBCrossMaraton Pińczów za nami. Jak szybko zleciało. Dopiero co zaczynaliśmy w Chęcinach – . . .czytaj dalej

Start Pińczów!!!

Na ostatnim maratonie w Pińczowie dystans Master wystartuje razem z dystansem Fan o godz.11.00. Dystans Family startuje 10 min wcześniej czyli o godz.11.20. :)) Do zobaczenia:)

Ale to już koniec…nie ma już nic…

Przyszła kolej na ten ostatni start w sezonie 2017 na maratonie Metrobikes.pl MTBCrossMaraton. Czas na FINAŁ, czas na podsumowanie startów w klasyfikacjach indywidualnych oraz w kategorii drużyna. Ale . . .czytaj dalej